Dzisiaj jest: 19 lipca 2018
Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rozmiar tekstu
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Aktualności:

 SANKTUARIA DOLNOŚLĄSKIE

W  dniach: 14-15.10.2017r.

 

1 DZIEŃ:

Wyjazd z umówionego miejsca zbiórki o godzinie 6.00. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin zwanych „Kłodzką Jerozolimą” .Nawiedzenie sanktuarium, Msza Św. Następnie  zwiedzimy ruchomą szopkę, która składa się z 800 figurek, z których 500 porusza się dzięki mechanizmowi zegarowemu w rytm muzyki. Następnie przejazd  „Drogą Stu Zakrętów”  do Karłowa, spacer po rezerwacie skalnym „Błędne Skały” przepięknym i niepowtarzalnym zakątku Parku Narodowego Gór Stołowych. To swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów. Następnie przejazd do Czermnej gdzie zobaczymy słynną Kaplicę Czaszek-to wielki wspólny grobowiec ofiar wojen oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są olbrzymią ilością czaszek i kości ludzkich. Pod podłogą natomiast spoczywa kilkadziesiąt tys. szczątków ludzi. Kaplice wybudował Ks. Wacław Tomaszek. Przejazd do hotelu w Dusznikach-Zdrój. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny, możliwość spaceru po parku zdrojowym w Dusznikach-Zdrój. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Barda Śląskiego. W centrum miejscowości stoi Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary czyli barokowy kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, powstały w XVII wieku w miejscu dawnych kościółków - czeskiego i niemieckiego. W świątyni, w ołtarzu głównym znajduje się za szkłem cenna Figura Matki Bożej Bardzkiej łaskami słynąca, pamiętająca czasy XII wieku, kiedy to stanęła w pierwszej kapliczce zakonnej. Msza Św. w Bardzkim Sanktuarium. Przejazd do Kłodzka nie koronowanej stolicy Sudetów, miasto niezwykłe, bo zbudowane przez trzy narody: Czechów, Niemców i Polaków. Miasto trzech kultur i wielu pokoleń. Przejdziemy gotyckim mostem będącym miniaturą Mostu Karola w Pradze. Zobaczymy Stare Miasto z Ratuszem oraz kłodzkie kamieniczki. Następnie czas na obiad i chwilę odpoczynku. Wyjazd w drogę powrotną. Planowane zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Kalkulacja dla grupy minimum 40 osób: 240zł

 
Świadczenia:
opieka przewodnika
- transport komfortowym autokarem,
- opłaty : drogowe i parkingowe,
- 1 nocleg w hotelu, pokoje 2-3 osobowe ,
- 1 obiadokolacja,1 śniadanie, 1 obiad
 
Cena nie zawiera:
¨   * kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:  około 20 zł
¨   * dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Pilot lub przewodnik, może zmienić kolejność realizacji programu w zależności od pogody, kondycji uczestników, oraz innych nieprzewidzianych czynników.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy:

† Antoniego Tomera - ul. Bajeczna 1 
† Stanisławę Turlej - ul. Widok 10
† Stanisława Małotę - ul. Bajeczna 5
† Marię Turską - Al.Pokoju 41
† Helenę Nowak - ul. Na Szaniec 8
† Henryka PAcula - Al.Pokoju 24
†Jana Fugiel - Al.Pokoju 22
† Marka Trzeciaka - Al.Pokoju 26
† Jadwigę Żychowską - ul. Widok 8
Więcej…

Skrzynka intencji

Dzisiejsza liturgia słowa

Statystyki

281809
Dzisiaj:Dzisiaj:58
Wczoraj:Wczoraj:160
W tym tygodniu:W tym tygodniu:814
W tym miesiącu:W tym miesiącu:2900
Łącznie:Łącznie:281809
Rekord: 03-31-2018 : 1124
Goście: 12

Rzymsko-katolicka parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
ul. Zwycięstwa 21, 31-563 Kraków
Telefon: 12 414 30 16

Kancelaria parafialna:
Kraków ul. Pólkole 9a
Telefon: 12 413 53 66