Dzisiaj jest: 20 listopada 2017

SANKTUARIA DOLNOŚLĄSKIE

W  dniach: 14-15.10.2017r.

1 DZIEŃ:

Wyjazd z umówionego miejsca zbiórki o godzinie 6.00. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin zwanych „Kłodzką Jerozolimą” .Nawiedzenie sanktuarium, Msza Św. Następnie  zwiedzimy ruchomą szopkę, która składa się z 800 figurek, z których 500 porusza się dzięki mechanizmowi zegarowemu w rytm muzyki. Następnie przejazd  „Drogą Stu Zakrętów”  do Karłowa, spacer po rezerwacie skalnym „Błędne Skały” przepięknym i niepowtarzalnym zakątku Parku Narodowego Gór Stołowych. To swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów. Następnie przejazd do Czermnej gdzie zobaczymy słynną Kaplicę Czaszek-to wielki wspólny grobowiec ofiar wojen oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są olbrzymią ilością czaszek i kości ludzkich. Pod podłogą natomiast spoczywa kilkadziesiąt tys. szczątków ludzi. Kaplice wybudował Ks. Wacław Tomaszek. Przejazd do hotelu w Dusznikach-Zdrój. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny, możliwość spaceru po parku zdrojowym w Dusznikach-Zdrój. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Barda Śląskiego. W centrum miejscowości stoi Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary czyli barokowy kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, powstały w XVII wieku w miejscu dawnych kościółków - czeskiego i niemieckiego. W świątyni, w ołtarzu głównym znajduje się za szkłem cenna Figura Matki Bożej Bardzkiej łaskami słynąca, pamiętająca czasy XII wieku, kiedy to stanęła w pierwszej kapliczce zakonnej. Msza Św. w Bardzkim Sanktuarium. Przejazd do Kłodzka nie koronowanej stolicy Sudetów, miasto niezwykłe, bo zbudowane przez trzy narody: Czechów, Niemców i Polaków. Miasto trzech kultur i wielu pokoleń. Przejdziemy gotyckim mostem będącym miniaturą Mostu Karola w Pradze. Zobaczymy Stare Miasto z Ratuszem oraz kłodzkie kamieniczki. Następnie czas na obiad i chwilę odpoczynku. Wyjazd w drogę powrotną. Planowane zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Kalkulacja dla grupy minimum 40 osób: 240zł

Świadczenia:
opieka przewodnika
- transport komfortowym autokarem,
- opłaty : drogowe i parkingowe,
- 1 nocleg w hotelu, pokoje 2-3 osobowe ,
- 1 obiadokolacja,1 śniadanie, 1 obiad

Cena nie zawiera:
¨   * kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:  około 20 zł
¨   * dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Pilot lub przewodnik, może zmienić kolejność realizacji programu w zależności od pogody, kondycji uczestników, oraz innych nieprzewidzianych czynników.

Alicję Tryner – ul. Widok 2

Krystynę Dobrzańską – ul. Na Szaniec 21