Ogłoszenia Duszpasterskie:

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  17 maja 2014r

1. Na godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w piątek                   - wspomnienie św. Rity z Cascii
-               - w przyszłą niedzielę   - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych    

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. Trwajmy w modlitwie przy Maryi wypraszając przez Jej wstawiennictwo potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla każdego z nas.

4. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu. 

5. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży, które będą w Krakowie w 2016 roku. W imieniu ks. Kardynała Stanisława Dziwisza dziękujemy za każdą ofiarę.

6. Są jeszcze miejsca na wyjazd na Dróżki Matki Bożej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę, 23 maja, o godz. 7.30 z ul. Zwycięstwa 21(od plebanii). Koszt przejazdu 20 zł.

7. W naszym parafialnym kiosku są do nabycia czasopisma religijne. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o niezwykłym filmie „Apartament” który w piątek wszedł na ekrany kin. Film to zupełnie nowe spojrzenie i odkrycie osoby Jana Pawła II. Zapraszamy.

8. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii i składane na tacę w I i III niedzielę miesiąca oraz te wpłacane na nasze konto. W gablocie lista ofiarodawców z miesiąca kwietnia.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ojca Korneliusza z Sanktuarium Krzyża Chrystusa w Mogile. Będzie głosił kazania i rozprowadzał swoją książkę traktującą o historii Krzyża w Mogile.

10. Mieszkańcom domu przy ul. Widok 20 dziękujemy za ofiarę złożoną na sprzątanie i budowę kościoła. Msza św. w Waszej intencji we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o Dom Boży, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Widok 22.

11. Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej. Powierzajmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi dzieci, które po raz pierwszy w pełni uczestniczą w Eucharystii – Pod Twoją obronę…

12. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.:

+ Jana Gibki – ul. Al. Pokoju 30

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.