Ogłoszenia Duszpasterskie:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

12 września 2021r

 

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w środę - wspomnienie NMP Bolesnej
  • w czwartek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana
  • w piątek - wspomnienie św. Roberta Bellarmina – patrona naszego pana Organisty
  • w sobotę - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; dzieci i młodzieży

Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

2. Rozpoczęliśmy obchody XI tygodnia wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa św. Józefa.”. Zapraszamy na msze święte wieczorne i modlitwę w intencji dzieci i młodzieży oraz rodziców, wychowawców i nauczycieli.

3. Jutro nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem; następnie modlitwa różańcowa, po niej procesja z figurą MB Fatimskiej. O niesienie figury prosimy przedstawicieli Żywego Różańca – VI do X.

4. Na najbliższy tydzień troskę o Dom Boży powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Aleja Pokoju 37.

5. W sobotę, w święto św. Stanisława Kostki - zapraszamy na spotkanie młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. O godz. 18.00 Msza św. i po niej spotkanie. Na spotkanie zapraszamy także Rodziców.

6. W przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców i dzieci z klas III, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Po Mszy św. w sali teatralnej spotkanie dla rodziców.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do naszego kiosku - do nabycia dodatkowy numer Gościa Niedzielnego poświęcony Beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej a także książka z kazaniami poświęconymi bł. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

8. Ojcowie Cystersi z Mogiły zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach od 14 do 21 września br. Szczegóły nabożeństw na plakacie w gablocie przed kościołem.

9. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.:

+ Piotra Przewdziękowskiego – ul. Na Szaniec 10

+ Krystynę Malik – ul. Bajeczna 7

 

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.