Ogłoszenia Duszpasterskie:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 września 2021 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy
  • we wtorek - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • w czwartek - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia:

Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

2. W niedzielę 26 września, z inicjatywy Siostry Szczepany prowadzącej Sierociniec Home Of Peace w Betlejem, w ramach Akcji Pomocy Sierocińcowi i Chrześcijanom w Betlejem, którzy w związku z pandemią wirusa Covid -19 znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, będą rozprowadzane różańce z drzewa oliwnego poświęcone przy żłóbku Pana Jezusa w Betlejem - ofiara za różaniec jest dobrowolna.
Różańce będą rozprowadzane przez wolontariuszy przy wyjściu z kościoła. Pieniądze pozyskane z akcji trafią do Sierocińca i wspomogą również bardzo biednych chrześcijan w Betlejem. 

3. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na spłatę długu z budowy plebanii – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca.

4. Mieszkańcom domu przy ul. Aleja Pokoju 37 dziękujemy za ofiarę złożoną na sprzątanie i budowę kościoła. Msza św. w intencji Ofiarodawców we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o Dom Boży powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Aleja Pokoju 41.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do naszego kiosku z gazetami.

6. Ogłoszenia o które nas proszono:

  • Szczep Dąbie serdecznie zaprasza dzieci od klasy 2 SP na zbiórki gromad zuchowych oraz drużyn harcerskich. Zbiórki odbywają się przy SP nr 39. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.
  • Nasi Dzielnicowi zwracają się z apelem o ostrożność przed oszustami. Ciągle pojawiają się wyłudzenia metodą na tzw. Legendę – na „wnuczka”, „członka rodziny”, „policjanta”, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze – Krakowska Policja ostrzega i apeluje o czujność i rozsądek w kontaktach z obcymi osobami. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

 7. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.:

+ Krystynę Tworyszczuk – ul. Widok 8a

+ Antoniego Figiel – ul. Widok 2

+ Barbarę Kaczkowską – ul. Bajeczna 5

 

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.