Ogłoszenia Duszpasterskie:
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
7 maja 2017r
1. Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. uklękniemy w adoracji Najśw. Sakramentu – Bogu przez wstawiennictwo Maryi polecając naszą parafie, rodziny i Ojczyznę.
2. Na godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek - uroczystość św. Stanisława BM, patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
- w sobotę - wspomnienie Matki Bożej z Fatimy
4. Dziś na godz. 16.30, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Spotkań z Historia i Kulturą” zatytułowane: ”Katyń 1940 - Smoleńsk 2010. Historie dramatów i miłości”. Gościć będziemy Panie: Małgorzatę Wasserman i Danutę Siekańską. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.
5. W poniedziałek nasze parafialne święto. Odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 18.00. Prosimy dzieci do sypania kwiatków na procesji, panów do baldachimu, panie ze świecami, panów do niesienia sztandarów. Zapraszamy wszystkich parafian na sumę - w oczach Kapłanów z Dekanatu i Zaproszonych jest to świadectwo naszej parafialnej jedności. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. kanonik Józef Jończyk, emerytowany Proboszcz Parafii św. Kazimierza na Grzegórzkach.
6. W sobotę zapraszamy na godz. 18.00 na pierwsze nabożeństwo fatimskie. W tym roku nabożeństwa poprowadzi ks. Paweł Mielnik, student homiletyki mieszkający przy parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie os. Oficerskie. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece. Figurę Matki Bożej prosimy by nieśli przedstawiciele Róż Różańcowych.
7. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00 - Msza św. z czytanką; po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania loretańska.
8. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na remont i Drogę Krzyżową wg. deklaracji.
9. Mieszkańcom domu przy ul. Widok 18 dziękujemy za ofiarę złożoną na sprzątanie i budowę kościoła. Msza św. w Waszej intencji we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o Dom Boży, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Widok 20.
10. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie Zespołu charytatywnego.
11. W czwartek na godz. 19 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która w miesiącu czerwcu przyjmie sakrament bierzmowania.
12. W najbliższą sobotę przedostatnie spotkanie Studium Apostolstwa Świeckich. Zapraszamy na godz. 9.00 na plebanię. Msza św. i po niej wykłady.
13. Nabożeństwo pokutne dla dzieci przystępujących do I komunii św. oraz ich rodziców w najbliższą sobotę 13 maja o godz. 9.30. W przyszłą niedzielę 14 maja na Mszy św. o godz. 11.30 - Uroczystość I Komunii świętej. Otoczmy w tym tygodniu szczególnie naszą modlitwą dzieci, które po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii.
14. Zapraszamy na Dróżki Pana Jezusa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pojedziemy na nie 17 czerwca. Zapisy w zakrystii do końca maja. Koszt wyjazdu – 20 zł.
15. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.: