Dzisiaj jest: 19 września 2017
Imieniny obchodzą: Konstancja, January
Rozmiar tekstu
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017r

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; dzieci i młodzieży
  • w środę         - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i towarzyszy
  • w czwartek   - święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • w piątek        - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • w sobotę       - wspomnienie świętego Ojca Pio, zakonnika

Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do naszego kiosku z gazetami. 

3.  Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na remont i Drogę Krzyżową wg. deklaracji.

4. Mieszkańcom domu przy ul. Na Szaniec 23 dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty oraz budowę kościoła. Msza św. w Waszej intencji we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Aleja Pokoju 37.

5. Jutro, w święto św. Stanisława Kostki zapraszamy na spotkanie młodzież z klasy 7 szkoły podstawowej oraz  II i III gimnazjum zapisaną na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. O godz. 18.00 Msza św. i po niej spotkanie w salce. Na spotkanie zapraszamy także Rodziców. Zmieniły się zasady przygotowania do tego sakramentu chcemy je Państwu przekazać i omówić.

6. Po wakacyjnej przerwie zostały już wznowione zajęcia w ramach „Gimnastyki dla dorosłych i seniorów”. Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 19.00 do sali teatralnej. Przynosimy strój do ćwiczeń. Karimaty SA na miejscu można je wypożyczyć.

7. Po wakacjach  wznowił także działalność „Klubu Seniora”. Spotkania we wtorki od 10.00 do 12.00 oraz czwartki od 16.00 do 17.30 w Sali dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy. Od listopada spotkania czwartkowe będą kończyły się wspólna mszą św. o godz.18.00.

8. Od niedzieli, 24 września br., serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 rodziców z dziećmi. Będzie to Msza św. z kazaniem dla dzieci prowadzona przez ks. Janusza; obstawiana śpiewem między innymi przez naszą scholę. Po mszy św. dzieci będą zabierały do domu karteczki z zadaniami tzw. „ziarenka” z których raz w miesiącu będziemy losować nagrody. Szczegóły poda ks. Janusz za tydzień.

9. Spotkania scholii w środę o godz. 17.00. Zapraszamy dziewczęta i chłopców od klasy III wzwyż do włączenia się w tę grupę dzieci działającą przy naszej parafii.

10. W środę po mszy św. wieczornej w salce przy kościele spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy zaangażowanych w pracę tej grupy jak i serdecznie prosimy osoby nowe, które chcą się włączyć w pomoc potrzebującym naszej parafii.

11. W dniach 14/15 października organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Dolnośląskich: Wambierzyce, Bardo Śląskie, Kłodzko, Duszniki Zdrój, Czermna. W zakrystii do odebrania program i karta zgłoszenia.. Koszt 260 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.

13. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek prowadzona przez Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” na rzecz 16 letniej Klaudii. Dziewczynka urodziła się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, ma zanik mięśni i upośledzenie mowy. Akcja pomocy z przeznaczeniem na rehabilitacje i leczenie. Bóg zapłać z pomoc.

14.Cały nadchodzący tydzień, prace związane z remontami naszej świątyni polecajmy Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej: Pod Twoją obronę…

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017r

 

1. Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej XXV jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej odmówi Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. My uczynimy to za chwilę w naszym kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w piątek - wspomnienie NMP Bolesnej
  • w sobotę - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana

3. Ostatni tydzień zapisów na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkania po niedzieli 17 września w poszczególnych grupach.

4. W środę Nabożeństwo Fatimskie. Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną, po niej Różaniec fatimski, i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. O niesienie figury Matki Bożej prosimy Legion Maryi.

5. Rozpoczęliśmy obchody VII tygodnia wychowania pod hasłem Maryja wychowawczynią pokoleń”. Zapraszamy na msze święte wieczorne i modlitwę w intencji dzieci i młodzieży oraz rodziców, wychowawców i nauczycieli.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.13.00 zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Spotkanie w sali teatralnej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym parafialnym kiosku są do nabycia różne religijne czasopisma: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Arka, Cuda i łaski oraz kartki, modlitewniki. Zapraszamy. U ministrantów do nabycia nowy numer Dąbianina.

8. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na remont i Drogę Krzyżową wg. deklaracji.

9. We wtorek o g. 18 intencja wolna. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Na Szaniec 23.

10. W dniach 14/15 października organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Dolnośląskich: Wambierzyce, Bardo Śląskie, Kłodzko, Duszniki Zdrój, Czermna. W zakrystii do odebrania program i karta zgłoszenia. Zapisy do niedzieli 17 września. Koszt 260 zł (w tym przejazd, nocleg, bilety wstępu; posiłki: obiadokolacja, śniadanie i obiad). Zapraszamy.

11. Poszukujemy osoby do sprzątania kościoła. Praca od 1 października. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem. 

12. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp:

+ Elżbietę Bułat – ul. Bajeczna 7

+ Emilia Łagos – Al. Pokoju 30

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy:

+ Elżbietę Bułat – ul. Bajeczna 7

+ Emilia Łagos – Al. Pokoju 30

+ Władysława Filipskiego – ul. Bajeczna 5
+ Elżbietę Śpiewla – ul. Zwycięstwa 18
+ Wiesława Kośnika – Al.Pokoju 26
+ Andrzeja Papiernika - ul. Widok 18
+ Marię Małecką – ul. Bajeczna 11
+ Wandę Janczur  - ul. Bajeczna 1
+ Ryszarda Karpińskiego - Al. Pokoju 24
+ Annę Soczyńską - ul. Widok 16
 + Mariannę Olszanowską - ul. Bajeczna 3
+ Marka Zasada – ul. Widok 39a
 
Więcej…

Skrzynka intencji

Dzisiejsza liturgia słowa

Statystyki

215981
Dzisiaj:Dzisiaj:52
Wczoraj:Wczoraj:114
W tym tygodniu:W tym tygodniu:478
W tym miesiącu:W tym miesiącu:2493
Łącznie:Łącznie:215981
Rekord: 04-15-2017 : 906
Goście: 20

Rzymsko-katolicka parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
ul. Zwycięstwa 21, 31-563 Kraków
Telefon: 12 414 30 16

Kancelaria parafialna:
Kraków ul. Pólkole 9a
Telefon: 12 413 53 66