Dzisiaj jest: 31 października 2020
Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta
Rozmiar tekstu
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020r

1. Na godzinę 18.30 zapraszamy na modlitwę Różańcową.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w środę - święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w niedzielę - Uroczystość Wszystkich Świętych
  • w następny poniedziałek- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia:

Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

3. Przyjmujemy na wypominki. Można je składać w kancelarii lub w zakrystii. Różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych będzie od 2 do 8 listopada o godz. 18.00.

Wypominki roczne, na zgłoszone godziny, będziemy przedstawiać Bogu w modlitwie od niedzieli 15 listopada. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominków.

4. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w czwartek 29 października od godz. 17.30.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę za zmarłych, których pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku, a także zmarłych z naszych rodzin.

6. W Dzień Zaduszny Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 i modlitwy różańcowej Apel poległych i modlitwa za pomordowanych na Dąbiu w 1945r. Pod pomnik „Ofiar Dąbia” nie pójdziemy z powodu ograniczenia zgromadzeń.

7. Odpusty za zmarłych: a/ Wierni, którzy  w dniach 1 i 2 listopada odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz ,Wierzę w Boga,  mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować go za jednego zmarłego.

b/ Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach od 1 XI do 30 XI i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień;

8. W związku ze zmianami personalnymi a zarazem urzędowymi w naszej parafii, zmieniamy godziny pracy kancelarii parafialnej. Ks. Proboszcz będzie przyjmował petentów w środy rano od 7.30 do 8.30 oraz od 16.00 do 17.00; a ks. Marcin w poniedziałki od 18.30 do 19.30 oraz piątki od 7.30 do 8.30. Mamy nadzieję, że te godziny pracy kancelarii pozwolą wszystkim parafianom na swobodne załatwianie spraw urzędowych.

9. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę plebani – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca.

10. W związku z obowiązującymi ograniczeniami i prośbą o pozostanie seniorów w domach, wracamy do transmisji mszy św. z naszego kościoła o godz. 10.00 i 11.30. Jednocześnie przypominamy zasadę, że w zakresie wydarzeń religijnych odbywających się w kościele, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 7 m2.

11. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Na Szaniec 23.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października 2020r

1. W minionym tygodniu nastąpiły zmiany personalne w naszej Parafii. Decyzją księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, ks. Krzysztof został odwołany z naszej Parafii i mianowany Proboszczem Parafii św. Michała Archanioła w Ostrowsku. Księdzu Krzysztofowi dziękujemy za 2 letnią pracę i życzymy wielu sukcesów duszpasterskich zapewniając o naszej pamięci i modlitwie. Mszę św. dziękczynną będziemy sprawować za tydzień 25 października o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

W naszej Parafii witamy ks. Jacka Tekiela, który będzie pomagał w duszpasterstwie. Życzymy opieki
 św. Stanisława BM, naszego patrona i wszelkich łask.

2. Na godzinę 18.30 zapraszamy na modlitwę Różańcową. Rozpoczęliśmy tydzień misyjny, który będziemy przezywać pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Przez kolejne dni podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się w intencji pracujących na misjach oraz ludów i narodów, które jeszcze nie znają Chrystusa.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek - uroczystość św. Jana Kantego, patrona Archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • w czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

   Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia:

Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

4. W zakrystii przyjmujemy na wypominki. Różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych będzie od 2 do 8 listopada o godz. 18.00. Najpierw Msza św., po niej wystawienie Najśw. Sakramentu, odczytanie złożonych na dany dzień imion i nazwisk zmarłych i modlitwa różańcowa.

            Wypominki roczne, na zgłoszone godziny, będziemy przedstawiać Bogu w modlitwie od niedzieli 15 listopada. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominków.

5. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę plebani – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca. Ofiary te przeznaczamy na ostatnie wypłaty za wykonane prace oraz na spłatę zaciągniętego kredytu. Bóg zapłać za każdą złotówkę.

6. Mieszkańcom domu przy ul. Na Szaniec 17 dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty oraz budowę kościoła. Msza św. w intencji Ofiarodawców we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Na Szaniec 21.

7.  W przyszłą niedzielę zmiana czasu – w nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki o godzinę do tyłu z godziny 3.00 na 2.00 w nocy.

Kancelaria czynna:

W ostatnim czasie pożegnaliśmy:

+ Jana Burkowicza - ul. Półkole 7

+ Krzysztofa Stalę – ul. Na Szaniec 10

+ Leszka Buś – ul. Na Szaniec 17

+ Halinę Kuborek – ul. Aleja Pokoju 24

+ Stefana Dryja – ul. Bajeczna 5

Więcej…

Skrzynka intencji

Dzisiejsza liturgia słowa

Statystyki

466046
Dzisiaj:Dzisiaj:1
Wczoraj:Wczoraj:143
W tym tygodniu:W tym tygodniu:1100
W tym miesiącu:W tym miesiącu:5652
Łącznie:Łącznie:466046
Rekord: 01-05-2020 : 1052
Goście: 1

Rzymsko-katolicka parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
ul. Zwycięstwa 21, 31-563 Kraków
Telefon: 12 414 30 16

Kancelaria parafialna:
Kraków ul. Pólkole 9a
Telefon: 12 413 53 66