Dzisiaj jest: 19 listopada 2018
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł
18 listopada 2018r

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek- wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • we wtorek- wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • w środę- wspomnienie Ofiarowania NMP
  • w czwartek- wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w piątek- wspomnienie św. Klemensa, papieża i męczennika
  • w sobotę- wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia:

Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

2. Gościmy w naszej Parafii Zespół śpiewaczy obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce. Otrzymali dom w Krzywaczce, kilka rodzin, i proszą o wsparcie w jego remoncie i utrzymaniu. Po ogłoszeniach powiedzą parę słów o sobie i przed kościołem możemy ich wesprzeć dobrowolnymi ofiarami.

3. W ramach trwających w naszej Archidiecezji Dniach Muzyki Kościelnej związanych z czwartkowym świętem św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego,  zapraszamy dziś na godz. 17.30 na koncert organowy w wykonaniu absolwentów Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.

4. Zachęcamy dzieci do wyjazdu na ferie do Zakopanego. Termin od 21 do 26 stycznia 2019 r. W zakrystii do pobrania karty oraz informacje. Zapisy do 25 listopada. Mamy zarezerwowane 40 miejsc – cały dom dla nas. Zapraszamy.

5. W naszym parafialnym kiosku są do nabycia czasopisma religijne. Zapraszamy.

6. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na remont i malowanie wg. deklaracji.

7. Mieszkańcom domu przy Al. Pokoju 26,1-60 dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty oraz budowę kościoła. Msza św. w intencji Ofiarodawców we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom domu przy Al. Pokoju 26, 61-120.

8. Ogłoszenia o które nas proszono:

• W dniu 24 listopada Izba Notarialna w Krakowie organizuje dzień otwartego notariatu pod hasłem "Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”. Porady od godz. 10 do 16.00 w w hotelu Pałac Bonerowski (ul. Świętego Jana 1). Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

11 listopada 2018r

1. Na zakończenie Mszy świętej uklękniemy w adoracji Najświętszego Sakramentu polecając Bogu naszą Ojczyznę w 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek         - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • we wtorek                - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

pierwszych męczenników Polski

• w sobotę                  - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w przyszłą niedzielę - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

3. Naszą modlitwą otaczamy ks. Marcina, który obchodzi swoje imieniny. Prosimy dla Niego o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i świętego Patrona. Msza św. w intencji ks. Marcina we wtorek o godz. 18.00.

4. Przed kościołem zbiórka do puszek na II Światowy Dzień Ubogiego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

5. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na remont i malowanie wg. deklaracji.

6. Mieszkańcom domu przy Al. Pokoju 24,61-120 dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty oraz budowę kościoła. Msza św. w intencji ofiarodawców we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom domu przy al. Pokoju 26, 1-60.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Zespół śpiewaczy obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce. Otrzymali dom w Krzywaczce, kilka rodzin, i proszą o wsparcie w jego remoncie i utrzymaniu.

Stanisławę Kaczmarczyk - ul. Widok 16

Zdzisławę Długosz - ul. Widok 16