Dzisiaj jest: 16 stycznia 2019
Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019r

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w czwartek   - wspomnienie św. Antoniego, opata

- w sobotę       - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Wszystkim solenizantom i solenizantkom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia:

Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

2. W piątek 18 stycznia rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa do 25 stycznia. Szczegóły spotkań modlitewnych w Krakowie są na plakacie w gablocie przed kościołem.

3. Czas w jakim żyjemy wymaga planowania wielu rzeczy z wyprzedzeniem, dlatego podajemy terminy niektórych Uroczystości związanych z naszą parafią:

• Rekolekcje wielkopostne - 31 marca do 3 kwietnia;
  • Sakrament Bierzmowania - 3 kwietnia o godz. 18.00
  • Odpust parafialny - 8 maja; o godz. 18.00 -Suma odpustowa
  • I Komunia święta - 12 maja o godz. 11.30.
  • Rocznica I Komunii św. - 19 maja o godz. 11.30

4. W naszym parafialnym kiosku są do nabycia czasopisma religijne. Zapraszamy.

5. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca.

6. Dziś o godz. 17.00 – spotkanie dla Rodziców dzieci, które wyjeżdżają z ks. Proboszczem na Ferie do Zakopanego. Spotkanie w salce pod kościołem.

7. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele, Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadzi Akcję Pomocy dla 7 letniego Filipa. Bóg Zapłać za każdą złożoną ofiarę na jego leczenie. Szczegóły są na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. Ministranci i lektorzy wraz ze swoim opiekunem ks. Marcinem, składają podziękowanie za ofiary składane w Uroczystość Trzech Króli za zestawy kadzielne. Złożona kwota to 1920 zł. Bóg Zapłać.

9. Mieszkance domu przy ul. Świtezianki 5 dziękujemy za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła. Msza św. w Jej intencji i jej rodziny we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Świtezianki 9.

10. Plan wizyty duszpasterskiej dostępny na stronie internetowej i w gablotkach.

11. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.:

+ Krystynę Dąbrowską – ul. Świtezianki

+ Helenę Longa – ul. Bajeczna 3

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

6 stycznia 2019r

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W sobotę 12 stycznia zapraszamy na Mszę św. i spotkanie opłatkowe wszystkie osoby należące do grup parafialnych – ministrantów, lektorów, chór, grupę misyjną, Legion Maryi; Róże Żywego Różańca, Animatorów poszczególnych rejonów troszczących się o ofiary na sprzątanie i kwiaty do naszego kościoła; Radę Duszpastersko-Budowlaną, Zespół Charytatywny, oraz wszystkich Ofiarodawców z roku 2018 - o godz. 9.00 Msza św., po niej spotkanie opłatkowe przy stole w dolnym kościele. Jest to także spotkanie comiesięczne dla Studium Apostolstwa Świeckich.

3. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 w intencji pomordowanych na Dąbiu. Po Mszy św. przejście pod pomnik Ofiar Dąbia.

4. W naszym parafialnym kiosku są do nabycia czasopisma religijne. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które wyjeżdżają na Ferie z księdzem Proboszczem do Zakopanego. Spotkanie w sali dolnego kościoła.

6. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca.

7. W miesiącu styczniu, ze względu na Wizytę Duszpasterską i Ferie Zimowe, kancelaria Parafialna będzie czynna w środy od godz. 16.00 do 17.30 i piątki od 7.30 do 8.30. Sprawy ważne, pogrzebowe po każdej Mszy św. w zakrystii. Za utrudnienia przepraszamy.

8. Mieszkańcom domów przy ul. Zwycięstwa-domy, dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty oraz budowę kościoła. Msza św. w intencji Ofiarodawców we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o nasz kościół, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Świtezianki 5.

9. Plan wizyty duszpasterskiej dostępny na stronie internetowej i w gablotkach.

10. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.:

+ Janusza Łaptaś - ul. Widok 22

+ Andrzeja Olesiński - ul. Widok 12

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.

Krystynę Jasieniak – ul. Bajeczna 7
 Zbigniewa Sieklińskiego - ul. Półkole 7