Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Legion Maryi w naszej parafii został powołany do życia  w roku 2004 przez  księdza proboszcza Wiesława Macudę. Kierownikiem duchowym Legionu jest obecnie ksiądz Piotr Romanowski.
Jest nas 9 osób aktywnych, które w każdą środę o godz. 16.30, w salce przy kościele spotykają się na wspólnej modlitwie odmawiając część różańca św., modlitwy legionowe. Modlimy się za chorych i cierpiących oraz o uświęcenie i rozwój legionu.
Na dzień dzisiejszy mamy 212 członków pomocniczych tzw. auksyliatorów, którzy modlą się w swoich domach w intencji legionu odmawiając codziennie część różańca oraz modlitwy legionowe.
Każdy legionista zaufał bezgranicznie Maryi poprzez złożenie przyrzeczenia:
"Jestem całkowicie Twój, moja Królowo, moja Matko i wszystko, co posiadam jest Twoje."
Przyrzeczenie odnawiane jest co roku na mszy św. legionowej przed Matką Bożą Niepokalaną.
Organizujemy adwentowe i wielkopostne dni skupienia, w których biorą udział legioniści z pozostałych prezydiów Krakowa i Wieliczki.
Pielgrzymujemy do Sanktuariów Maryjnych w kraju. Np. w miesiącu kwietniu byliśmy u Matki Bożej w Licheniu.
Każdego roku legioniści z całego kraju spotykają się na Jasnej Górze, na wspólnej Drodze Krzyżowej i mszy św., której przewodniczy krajowy opiekun duchowy ks. bp. Roman Marcinkowski.
Legioniści w całkowitym zawierzeniu Maryi odnajdują najlepszą, prostą i jasną drogę do pokory, którą św. Ludwik Maria de Moufort określa jako jedną z tych tajemnic łaski, dzięki, którym można w krótkim czasie łagodnie i łatwo spełniać dzieła nadprzyrodzone: wyzbyć się siebie, napełnić Bogiem i stać się doskonałym.
Patronką naszego prezydium jest Matka Boża Nieustającej Pomocy.

2 D

3 D