Dzisiaj jest: 19 czerwca 2019
Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Krąg Ruchu Domowego Kościoła w naszej parafii powstał ok. 11 lat temu (2000 r.), jako konsekwencja tęsknoty do spotkań, które w pamięci dwóch małżeństw uczestniczących w nich przez krótki czas wiele lat wcześniej, przyniosły wiele dobrych owoców.
Od początku uczestniczyły w spotkaniach cztery małżeństwa, które zawiązały jeden krąg.
Przez pierwsze pół roku, byliśmy pilotowani przez parę animatorską z parafii Św. Kazimierza.
Z biegiem czasu poznawaliśmy się, budowaliśmy wspólnotę, przeżywaliśmy rożne kryzysy, ale jednak patrząc wstecz zauważamy, że cały czas coraz bardziej ubogacaliśmy się wzajemnie i powoli wzrastaliśmy w wierze.
Obecnie w widoczny sposób uczestniczymy w życiu parafii m.in. uczestnicząc w comiesięcznych Mszach Świętych RDK prowadząc liturgię słowa.
Naszym pragnieniem jest zachęcenie nowych małżeństw do przystąpienia do Domowego Kościoła, który pomaga nam w zwykłym codziennym życiu, poprzez zbliżanie się do Boga.

+ Janusza Kaptynę - Al.Pokoju 22

+ Jana Rudka - Al.Pokoju 37