Dzisiaj jest: 17 stycznia 2018
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
Rozmiar tekstu
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 stycznia 2018r

1.  W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

            - w środę - wspomnienie św. Antoniego, opata

            - w piątek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

- w niedzielę - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Wszystkim solenizantom i solenizantkom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia:
Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.

2. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 na Koncert kolędowy w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z  Państwowej Szkoły Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Parafii.

3. Czas w jakim żyjemy wymaga planowania wielu rzeczy z wyprzedzeniem, dlatego podajemy terminy  niektórych Uroczystości związanych z naszą parafią:

  • Odpust parafialny                  - 8 maja; o godz. 18.00 -Suma odpustowa

  • I Komunia święta                  - 13 maja o godz. 10.00.

  • Prymicje Ks. Tomasza           - 13 maja o godz. 11.30

  • Rocznica I Komunii św.         - 20 maja o godz. 11.30

  • Piknik Parafialny                   - 10 czerwca od godz. 14.00

4. W naszym parafialnym kiosku są do nabycia czasopisma religijne. Zapraszamy.

5. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na remont i malowanie wg. deklaracji.

6. W środę o godz. 19.00 – spotkanie dla Rodziców dzieci, które wyjeżdżają z ks. Proboszczem na Ferie do Zakopanego. Spotkanie w salce przy kościele.

7. Z domu przy ul. Świtezianki 5 nie złożono ofiary na sprzątanie kościoła. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Świtezianki 9.

8. Plan wizyty duszpasterskiej dostępny na stronie internetowej i w gablotkach. Bardzo prosimy, gdyby do Waszych Rodzin nie dotarł ksiądz z błogosławieństwem na Nowy Rok, a chcecie go zaprosić i przyjąć, zgłosić taki fakt w zakrystii.

9. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.:

+ Janusza Piech – ul. Widok 12

+ Wiesława Daniel – ul. Al.Pokoju 37

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

7 stycznia 2018r

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym okres zwykły. Zwyczajowo jednak pozostaje dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.

3. W sobotę 13 stycznia zapraszamy na Mszę św. i spotkanie opłatkowe wszystkie osoby należące do grup parafialnych – ministrantów, lektorów, chór, grupę misyjną, Legion Maryi; Róże Żywego Różańca, Animatorów poszczególnych rejonów troszczących się o ofiary na sprzątanie i kwiaty do naszego kościoła; Radę Duszpastersko-Budowlaną, Zespół Charytatywny, oraz wszystkich Ofiarodawców z roku 2017 - o godz. 10.00 Msza św., po niej jasełka przygotowane przez młodzież z Gimnazjum a reżyserowane przez ks. Marcina i spotkanie opłatkowe przy stole w dolnym kościele. Jest to także spotkanie comiesięczne dla Studium Apostolstwa Świeckich. Naszemu spotkaniu w kościele i Sali będzie przewodniczył ks. Infułat Bronisław Fidelus.

4. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 w intencji pomordowanych na Dąbiu. Po Mszy św. przejście pod pomnik Ofiar Dąbia.  W związku z tą uroczystością dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 z kazaniem dla Was.

5. W przyszłą niedzielę – 14 stycznia – serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 na Koncert kolędowy w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z  Państwowej Szkoły Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Parafii.

6. Za tydzień kolejne spotkanie liturgiczne dla dzieci przygotowujących się  do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Msza św. o godz. 10.oo; po niej spotkanie dla rodziców w sali dolnego kościoła.

7. W naszym parafialnym kiosku są do nabycia czasopisma religijne. Zapraszamy.

 

8. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na budowę naszej świątyni – te składane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane w kopertach w I i III niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na remont i malowanie wg. deklaracji.

 

9. Mieszkańcom domów przy ul. Zwycięstwa-domy, dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty oraz budowę kościoła. Msza św. w intencji Ofiarodawców we wtorek o godz. 18.00. Na najbliższy tydzień troskę o nasz kościół, powierzamy mieszkańcom domu przy ul. Świtezianki 5.

10. Plan wizyty duszpasterskiej dostępny na stronie internetowej i w gablotkach. W związku z chorobą ks. Piotra odwiedziny duszpasterskie w mieszkaniach przy ul. Widok 14 będą w późniejszym terminie. Przepraszamy za zmianę. 

 

11.Ogłoszenie o które nas proszono:

„Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 18   serdecznie zapraszają Przyszłych Pierwszoklasistów wraz z rodzicami  na  Dzień Otwarty, który odbędzie  się w  dniu 10 stycznia 2018r. o godz.17.00. W programie artystycznym  – Jasełka i wspólne kolędowanie.” Szczegóły na plakacie.

12. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.:

+ Mieczysława Skotnicznego – ul. Widok 7

+ Joannę Biesiada – ul. Zwycięstwa 6

+ Janusza Szewczyka - ul. Widok 14

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy:

Helenę Mazur – ul. Widok 8

† Władysława Kawulę – ul. Widok 6

† Marię Kowalczyk  – ul. Na Szaniec 23

†  Krystynę Zaworską – ul. Świtezianki 9

 
Więcej…

Skrzynka intencji

Dzisiejsza liturgia słowa

Statystyki

241582
Dzisiaj:Dzisiaj:131
Wczoraj:Wczoraj:187
W tym tygodniu:W tym tygodniu:1120
W tym miesiącu:W tym miesiącu:5517
Łącznie:Łącznie:241582
Rekord: 04-15-2017 : 906
Goście: 17

Rzymsko-katolicka parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
ul. Zwycięstwa 21, 31-563 Kraków
Telefon: 12 414 30 16

Kancelaria parafialna:
Kraków ul. Pólkole 9a
Telefon: 12 413 53 66