Grupa ta powstała około 25 lat temu (1985 r.), powołana przez ówczesnego proboszcza ks. Stefana Mazgaja. Zaprosił On przedstawicieli poszczególnych ulic, bloków mieszkalnych do współpracy, pomocy, w trudnym okresie budowy nowego kościoła. Grupa tych ochotników, stała się pomocnikami i łącznikami między Proboszczem, a parafianami. Był to okres bardzo trudny. Brak było wszystkiego: żywność na kartki, materiały budowlane na specjalne zezwolenie, brak sprzętu i fachowców. I tu animatorzy okazali się bardzo pomocni. Organizowali ochotników do pracy, wyznaczali terminy, wzywali do rozładunku materiałów i do różnych prac pomocniczych, a także wyszukiwali fachowców z różnych zawodów i zachęcali do pracy przy budowie. Dla pracujących przygotowywali posiłki, gotując we własnych domach i dostarczając je na budowę. A przede wszystkim kwestowali. Zbierali pieniądze przed kościołem, a także odwiedzając wiernych w domach i nieustannie agitowali do pomocy. Aż wreszcie świątynia stanęła. Ale animatorzy w swym dziele nie ustali. Kolejni proboszczowie: ks. Wiesław Macuda i ks. Stanisław Sudoł nadal korzystali z ich pomocy. Zmienił się trochę zakres ich działania. Skupili się teraz na pracach porządkowych wokół i wewnątrz kościoła, a także na zdobieniu ołtarzy, zakupie kwiatów itp. Spotykamy się wszyscy raz w roku na wspólnym opłatku z ks. Proboszczem, wymieniając swoje uwagi i spostrzeżenia w sprawie potrzeb kościoła, a przy okazji radośnie kolędujemy.

Obecnie grupa liczy około 60 osób gotowych do pomocy na każde wezwanie ks. Proboszcza.